Ciao! Jestem Magdalena

Od 8 lat uczę języka włoskiego online.

Nazywam się Magdalena Szczepanik i jestem z wykształcenia filologiem włoskim, prywatnie pasjonatką wszystkiego co jest związane ze słoneczną 🇮🇹 Italią 😍 . 

Z tym językiem jestem już związana od 20 lat dzięki mojej mamie, która wtedy poznała swojego obecnego męża – Sycylijczyka 🙂 Od razu bardzo go polubiłam i jak można się domyślić od razu zapragnęłam móc płynnie porozumiewać się z nim w tym języku.

WŁOSKI MOJA PASJA

Byłam tak bardzo zmotywowana 💪, że nie zważałam na trudności języka włoskiego, pokochałam ten język w całości od pierwszego „ciao”, a w gramatycznych wyjątkach zobaczyłam piękno 🙂 Od tamtego momentu poznawanie języka włoskiego i włoskiej kultury stało się moją ogromną pasją, a nawet stylem życia!

W międzyczasie ukończyłam filologię włoską, wyjechałam do Bari w ramach programu Erasmus. Przez ponad 4 lata mieszkałam na Sycylii 🌋, gdzie między innymi odbyłam 10 miesięczny staż w kancelarii prawnej. 

MIERZ
WYSOKO

VIA ITALIA

W 2013 roku założyłam Szkołę Językową „VIA ITALIA”, która od samego początku działała online. Przyczyna była prosta: mieszkałam wtedy na stałe na Sycylii, ale chciałam przekazywać innym moją wiedzę i pasję, nauczanie online było wtedy jedynym rozwiązaniem.  

Szkoła dość szybko zaczęła się powiększać, do tego stopnia, że wracając do Polski nie wyobrażałam sobie, żeby przejść na nauczanie stacjonarne.  

To tyle o mnie 🙂 Jestem bardzo ciekawa jak zaczęła się Twoja włoska przygoda?

A presto!👋🇮🇹