Webinary

8godzin

Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Sed molestie, velit ut eleifend sollicitudin, neque orci tempor nulla, id sagittis nisi ante nec arcu.

C

Opowieść Laury Piovesan o regionie VENETO (webinar po włosku)

Wenecja Euganejska to miejsce, które przyciąga jak magnes, zwiedzający odkrywają magiczne miejsca, a atmosfera i zabytki za każdym razem przekraczają oczekiwania odwiedzających. Jest to region o “tysiącach twarz”, wciśnięty między górskie szczyty pokrytych zimą śniegiem Alp, ciepłe i przejrzyste wody Adriatyku oraz brzegi Jeziora Garda. Nie dziwi fakt, że ten region jest jednym z najczęściej odwiedzanych regionów Włoch o każdej porze roku. Posłuchajmy o tym regionie od osoby, która wychowała się tam!

46min.

Laura Piovesan

Lektorka w szkole Via Italia, Włoszka, native speaker języka włoskiego. Laura to osoba z duża pasją do nauczania języka włoskiego, chętnie opowiada o kulturze Włoch, a zwłaszcza o Jej ukochanym regionie Veneto.

C

Jak uczyć się włoskiego samodzielnie i za darmo?

Obecnie Internet daje nam bardzo dużo możliwości nauki języka włoskiego lub zanurzenia się w język włoski całkowicie za darmo!
Czy w ogóle można zacząć naukę języka włoskiego samemu? Od jakiego momentu należy starać się oglądać po włosku czy czytać w języku włoskim?

49min.

Magdalena Szczepanik

Właścicielka szkoły Via Italia, lektorka języka włoskiego. Twórczyni autorskiej metody nauczania. Interesuje się socjolingwistyką, kulturą i historią Sycylii, a także dialektem sycylijskim.

C

Mnemotechniki, czyli jak ułatwić sobie naukę języka?

Czy wiesz że jedną z pierwszych mnemotechnik wymyślili Rzymianie? Skoro starożytni Rzymianie ułatwiali sobie zapamiętywanie za pomocą technik pamięci ty też możesz!  Zdradzę Ci kilka ważnych wskazówek wspomagających naukę. Poznasz czym jest myślenie wizualne. Dowiesz się czym jest metoda haków i akronimy.

40min.

Paulina Prazner

Lektorka szkoły Via Italia, przez wiele lat mieszkała we Włoszech. Rozwija swoją pasję do nauczania  prowadząc warsztaty, biorąc udział w konferencjach oraz szkoleniach.

C

Czy warto uczyć się gramatyki?

Bardzo często wśród moich Kursantów lub osób zgłaszających się obserwuję tendencję, że albo te osoby nie chcą w ogóle poznawać gramatyki albo chcą skupić się tylko na nauce gramatyki, myśląc, że to jest najważniejsze. Jak znaleźć złoty środek i czy gramatyczne nawyki pochodzące z nauki języka angielskiego pomagają w nauce języka włoskiego? Jak skutecznie uczyć się gramatyki?

Czy wiecie o tym, że istnieje hipoteza według której  struktury gramatyczne wpływają na nasze postrzeganie świata? Będąc studentką badałam to zjawisko na grupie Sycylijczyków, chętnie opowiem Wam o wynikach mojej pracy!

45min.

Magdalena Szczepanik

Właścicielka szkoły Via Italia, lektorka języka włoskiego. Twórczyni autorskiej metody nauczania. Interesuje się socjolingwistyką, kulturą i historią Sycylii, a także dialektem sycylijskim.

C

Najczęstsze błędy językowe Włochów i Polaków.

Znacie przysłowie “Sbagliando si impara?” Uczmy się na błędach innych! Marika opowie Wam o najczęściej popełnianych błędach przez Polaków, ale także o błędach popełnianych przez samych Włochów!

36min.

Marika Bonanno

Lektorka w szkole Via Italia, Włoszka, native speaker języka włoskiego. Od wielu lat mieszka w Polsce. Marika to osoba z dużą pasją do nauczania, a także chętnie opowiada o kulturze Włoch.

C

Zwyczaje, tradycje i jedzenie w prowincji Trapani!

Czy wiesz, gdzie znajduje się najdłuższa Procesja Wielkopiątkowa we Włoszech? Czy znasz legendę powstania słynnego pesto trapanese? Czy wiesz co to są krwawe połowy tuńczyka? Słyszałeś kiedyś o salinach w Trapani i wiesz w jaki sposób się zbiera sól? Znasz prawdziwą historię wina Marsala? Jeżeli nie – to już na następnym webinarze dowiesz się tych i innych rzeczy.

42min.

Aleksandra Carollo

Właścicielki Trapani Easy, absolwentka szkoły Via Italia, zajmuje się m. in. promocją zachodniej Sycylii we Włoszech i Europie. Prowadzi portal turystyczny o prowincji Trapani. Wynajmuje także apartamenty – Angelo Apartments – w samym sercu miasta w Trapani.

Trapani Easy | Apartamenty Oli

 

Baza wiedzy

Duis egestas aliquet aliquet. Maecenas erat eros, fringilla et leo eget, viverra pretium nulla. Quisque sed augue tincidunt, posuere dui tempor.

Kursy premium

Duis egestas aliquet aliquet. Maecenas erat eros, fringilla et leo eget, viverra pretium nulla. Quisque sed augue tincidunt, posuere dui tempor.